خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است

تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است

تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

همانطور که می‌دانید، مجموعا 21 میلیون بیت‌کوین در جهان وجود دارد که با توجه به افزایش تعداد ماینر‌ها در چند سال اخیر، اکنون تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است. 

با توجه به توئیتی که توسط ChartBTC منتشر شد، شبکه بیت‌کوین از مرز 18.5 میلیون، عبور کرده است. این به این معنا است که 2.5 میلیون یا به عبارتی 11.9 درصد از کل موجودی بیت‌کوین‌ها باقی مانده است. 

بر اساس این توئیت، نیمی از این تعداد باقی مانده، در 4 سال آتی توسط ماینر‌ها استخراج خواهند شد. از زمان تولید جنسیس بلاک در سال ۲۰۰۹ تاکنون، شبکه بیت‌کو‌ین ۳ هاوینگ را پشت‌سر گذاشته است و آخرین هاوینگ نیز در ماه می سال جاری، انجام شده است. 

با توجه به اینکه تولید کوین‌‌های جدید هر چهار سال یکبار نصف می‌شود، انتظار می‌رود که آخرین بیت‌کو‌ین تا سال ۲۱۴۰ استخراج شود. پس از آن دیگر هیچ بیت‌کوین جدیدی استخراج نخواهد شد.

بر اساس گزارشات اخیر کوین‌تلگراف، گروهی متشکل از 8 متخصص  Crypto Valley، هاوینگ اخیر با دیگر هاوینگ‌ها متفاوت بوده چراکه تقاضا برای سرمایه‌گذاری در این ارز محبوب افزایش یافته است. 

بیشتر بخوانید: هاوینگ بیت کوین، راهنمایی برای افراد تازه کار related_content

از اوایل سال 2020، تقاضای نهادها و سازمان‌ها، برای بیت‌کوین به طور مداوم در حال افزایش بوده است. اطلاعات به دست آمده حاکی از آنند که سرمایه‌گذاران سازمانی بدون در نظر گرفتن نوسانات بازار و افت‌های قیمتی این ارز، در صدد افزایش سرمایه خود در زمینه بیت‌کوین هستند.

 

تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 29 سپتامبر (8 مهر) تحلیل جامع 10 ارز دیجیتال برتر، 29 سپتامبر (8 مهر)