خانه اخبار اخبار جهان نظارت دولتی ارز‌های دیجیتال

نظارت دولتی ارز‌های دیجیتال

نظارت دولتی ارز‌های دیجیتال
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

 آنتونی پامپلیانو، بنیانگذار سایت Morgan Creek Digital، در پادکست اخیر خود با حضور مورگان هاوسل، استدلال‌های غلطی که در مورد ارز‌های دیجیتال صورت می‌گیرد را بررسی کرد. 

به عقیده هاوسل دولت می‌تواند به دارایی‌های افراد دسترسی داشته باشد و آنها را به خوبی کنترل کند. وی افزود که ارز‌های دیجیتال نمی‌توانند به دور از سازمان‌های دولتی، راه خود را ادامه دهند.

هاوسل برای اثبات این عقیده خود، به جریان مصادره طلا در گذشته اشاره کرد. در سال 1933 که آمریکا شاهد یک رکود اقتصادی بزرگ بود، فرانکلین دی روزولت، سی و دومین رئیس جمهور این کشور، از مردم خواست تا با سرمایه‌گذاری در طلا، پول درگردش را افزایش داده و به اقتصاد کشور کمک کنند. 

 

blockquote

در آن زمان این کار برای کنترل حجم پول و ساماندهی اقتصاد کشور انجام شد. آیا این روند برای ارز‌های دیجیتال نیز  اتفاق می‌افتد؟مورگان هاوسل

blockquote

 

blockquote

قطعا اگر دولت قانونی وضع کند که طبق آن کسانی که به تنهایی ارز دیجیتال خود را مدیریت می‌کنند مجرم محسوب شوند، شاهد تغییر چشمگیر قیمت‌ها خواهیم بود. البته این یک فرضیه است نه پیشبینی. مورگان هاوسل

blockquote

او در ادامه به شوخی گفت: دولت دستبند و اسلحه دارد و هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد. هاوسل علیرغم اینکه هیچ نظری درمورد ارز‌های دیجیتال نمی‌دهد، به شدت طرفدار این ارز‌ها است. او دنیای ارز‌های دیجیتال را دنیایی جذاب می‌داند. وی افزود: چیزی كه در سال 2010 به وضوح شبیه حباب بود، امروزه به یک جریان اصلی تبدیل شده است. 

در سال 2020، به دنبال رکود اقتصادی ناشی از COVID-19 و همچنین ورود سرمایه‌گذارانی مانند پاول تودور جونز، محبوبیت این ارز دوچندان شد. همین موضوع این ارز را وارد جریان اصلی اقتصاد می‌کند.

نظارت دولتی ارز‌های دیجیتال

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
در دوران کرونا نیز با خیال راحت سفر کنید در دوران کرونا نیز با خیال راحت سفر کنید